• 0

13 Haziran 2012, 00:56 - Anasayfa // Kültür-Sanat Haberi yazdır

Sınıf Öğretmenlerine Uzaktan Eğitim

Sınıf Öğretmenlerine Uzaktan Eğitim

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere eğitim...

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

   Okulların 8 Haziran Cuma günü tatil olmasının ardından ilköğretim öğretmenlerinin de seminer dönemi başladı. Bu yılki seminer dönemi okul öncesi ve sınıf öğretmenleri için farklı bir uygulamayla başladı.

    Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine uzaktan eğitim verilmeye başlandı. İlçemizde okul öncesi ve sınıf öğretmenleri, uzaktan eğitim faaliyetine Anadolu Öğretmen Lisesi'nde katılıyorlar. 11 - 15 Haziran tarihlerinde saat 09:00 ile 13:00 arasında yapılan uzaktan eğitimlerde öğretmenlere video konferans yöntemiyle canlı sunumlar yapılıyor.
 
    Uzaktan eğitimler, 11 Haziran Pazartesi günü Millî Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER'in 2 saat süren konuşmasıyla başladı. Ardından da kişisel gelişim uzmanı Doğan CÜCELOĞLU tarafından aile, eğitim ve öğretmen konularında eğitim verildi.
 
    Öğretmenlerin uzaktan eğitimi 15 Haziran Cuma günü sona erecek ve bu tarihten sonraki eğitimler okullarda devam edecek. Uzaktan eğitimlerde öğretmenlerin şu konularda eğitim alması ve bilgilendirilmesi hedefleniyor: "MEB’de yeniden yapılanma, eğitimde iletişimin önemini ve gereği, okulu bir yaşam alanı olarak kabul etme ve gelişmeleri sorgulama, öğretmenlik mesleğinde kişisel ve mesleki gelişimin önemi, Ölçmede zihinsel değişimin önemi, 4+4+4 uygulama esasları, eğitimde aile, çocuk, öğretmen faktörlerinin önemi, yapılandırmacı öğretimde ölçme-değerlendirme uygulamaları, okulda ve sınıfta beden dilinin nasıl kullanılacağı, öğretmenlik mesleğinde meslek etiği, öğrenci merkezli eğitimin avantajları, çoklu zeka, öğrenme stratejileri ve stilleri, öğrenciyi tanıma teknikleri, yapılandırmacı sınıf yönetiminde birlikte öğrenmenin önemi, özel eğitim ve kaynaştırma yöntemleri, sınıf rehberliği ve yönlendirmede fark etmenin ve seçenek yaratmanın önemi."
 
  
tarafından yazılan bu haber, 965 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan aybastim.com | Aybastı Haber ve Tanıtım Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kültür-Sanat Haberleri

Tümü

Sponsorlu Bağlantılar

BİZE ULAŞIN

Nostalji Köşesi

AYBASTILICA SÖZLÜK

Dost Siteler

 

Sosyal Medyada aybastim.com

    

HAVA DURUMU

+18
H: +18°
L: +12°
Aybasti
Sali, 18 Haziran
7 günlük hava tahminini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
           
+20° +20° +20° +21° +23° +27°
+11° + + + +10° +11°

Üyeliklerimiz

DİŞ HEKİMİNİZ

Sitenin tüm hakları ESEN İLETİŞİM'e aittir. Sitedeki belge ve bilgiler izinsiz kullanılamaz...

Adres : ESEN İletişim Reşadiye Cad. No:90 Merkez Camii Karşısı Aybastı / ORDU
GSM : 0 541 251 52 52
Tel : 0 452 714 01 79
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]